Berlin'deki uluslararası eğitim fuarında Üniversitemize yoğun ilgi


Almanya'nın başkenti Berlin'de 12 – 13 Mayıs tarihleri arasında geniş katılımla düzenlenen uluslararası eğitim fuarı “Studyworld 2017”de Karabük Üniversitesi standı yoğun ilgi gördü.

 
Dünyanın 45 ülkesinden 160’dan fazla üniversitenin yer aldığı uluslararası eğitim fuarında Karabük Üniversitesi’ni Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Recep Utku ile Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Enver Kapağan temsil etti.
 
Fuarla ilgili izlenimlerini paylaşan Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Recep Utku, Karabük Üniversitesi olarak fuar boyunca özellikle gurbetçilerin olmak üzere ziyaretçiler ve diğer üniversite temsilcilerinin yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını söyledi.
 
Fuarda ve fuar dışı etkinliklerde görüştükleri birçok gencin Karabük Üniversitesi’ni yakından takip ettiklerini ve beğendiklerini söylediğini aktaran Utku “Bu durum, Üniversitemizin Türkiye'nin geleceğinde rol alacak olan ulusal ve uluslararası öğrencileri yetiştirmede yüklendiği misyonu da ortaya koymaktadır.” dedi.
 
Öğr. Gör. Recep Utku fuardan arta kalan vakitlerde, Berlin'de Türkiye Cumhuriyeti'ni resmi olarak temsil eden başta Yunus Emre Enstitüsü ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camiler olmak üzere birçok kurum ve kuruluşu ziyaret ettiklerini açıkladı. Utku, söz konusu ziyaretlerde, Karabük Üniversitesi’ne gelen yerli ve uluslararası öğrencilere sunulan imkanlar ile üniversitenin vizyon ve misyonu hakkında gençleri bilgilendirip, onların kendi üniversitelerinde okumaları halinde elde edecekleri kazanımlar hakkında bilgi verdiklerini de belirtti.
 
Fuarın çok verimli geçtiğini aktaran Recep Utku, bu ve benzeri fuarlara katılmanın önemine dikkat çekerek “Fuarın başından sonuna kadar Karabük Üniversitesi’ni yalnız bırakmayıp her türlü desteği veren Mardinli Hıdır Akman ve DİTİB mensubu görevlilerimiz olmak üzere tüm gurbetçilerimize teşekkür eder, yapılan çalışmaların hayırlara vesile olmasını dileriz.” dedi.